Porovnání kvality a životnosti řezných kotoučů, rok 2018.

Porovnání kvality a životnosti řezných kotoučů, rok 2017.

 

Testy řezných kotoučů naše firma provádí formou ručního testování kotoučů na stejných materiálech, aby bylo možné vzájemné porovnání.

Světový výrobci a dnes již i průměrné menší firmy, především v Číně provádí testování na automatických testovacích strojích. Tímto testováním je docíleno maximální efektivnosti testů. Testy jsou prováděny vždy na stejných materiálech (nerez kulatina průměr 10, nebo 12 mm) formou množství řezu až do konečného opotřebení kotouče. Firma LG Abrasiv má to štěstí, že spolupracuje a pro ní vyrábí kotouče čínská firma, která umožnila dát k dispozici srovnání našich kotoučů značky LG Abrasiv s kotouči vyráběnými v Evropě a většina těchto kotoučů je běžně prodávaná v ČR.

Výsledky nechceme komentovat, naším cílem je, aby si každý, kdo odebírá naše kotouče, nebo kotouče evropské konkurence udělal sám porovnání, který kotouč je kvalitní, nebo není. Jediná naše poznámka směřuje k tomu, za jaké ceny kotouče s pouze průměrnou kvalitou prodává konkurence. Podle našeho názoru již skončilo období, kdy např. německé kotouče byly vždy nejlepší s nejdelší výdrží. Toto již neplatí. Naše doporučení pro firmy je následující. Každý kotouč vždy důkladně vyzkoušet, porovnat s konkurencí a především porovnat jeho cenu, jestli odpovídá skutečné výkonnosti.

Následující tabulka , ukazuje výkonnost evropských řezných kotoučů v porovnání s našimi kotoučiLG Abrasiv. Komentář není potřeba!!!  

Ukázka práce jednoho automatického testovacího stroje.