Kvalita,testy

Základní podmínkou používání  brusiva je jeho kvalita.

 

Všichni dodavatelé své brusivo označují za kvalitní, dokonce řada z nich za nejkvalitnější, i když tomu tak ve skutečnosti není. Známe řadu případů, kdy řezné kotouče od průměrné firmy se prodávají na prodejně železářství, nářadí o 50% a více, než kvalitní řezné kotouče od renomované světové firmy.

Při výběru našich dodavatelů považujeme za nejdůležitější parametr poměr kvality, výkonu a ceny našeho brusiva LG Abrasiv. Je to rozhodující ukazatel u výběru především čínských výrobců. K tomu abychom toto správně porovnali, musí být náš výrobek testován, tak abychom měli objektivní srovnání s naší konkurencí.

Naším prvořadým cílem testů je pouhé srovnání kvality s konkurencí. Proto vždy uvádíme jakou dobu, jaký počet řezů a na konkrétní oceli byl řez, nebo broušení prováděno.

Každý náš výrobek je testován na automatickém testovacícm zařízení, kterými disponují všichni velcí výrobci. Naše zásada je, že nekoupíme výrobek, který parametry neodpovídá kvalitě stejného výrobku označeného světově uznávanou značkou, musí však být podstatně levnější. 

Pro kontrolu automatického testování a větší objektivitu jsou kotouče u nás v ČR testovány manuálně zkušenými brusiči. Testy jsou prováděny nezávisle 2 brusiči, aby byl docílen dokonalý přehled o výdrži a kvalitě řezu kotouče a brusném úběru u fíbrů, lamelových a brusných kotoučů.

Výsledky našich testů si můžete analyzovat na přiložených tabulkách a současně tyto tabulky použít i pro vaše interní testy bez kterých se v budoucnu pro efektivnost vaší práce neobejdete.