Keramický fíbr VSM XF 885

Nový vylepšený fíbrový disk označený jako XF 885 používá nové keramické zrno VSM PLUS. Keramické zrno je vyráběno novým způsobem, které vede k mnohem jemnější krystaliské struktůře (viz. oddíl nové technologie). Touto jemnou strukturou se vytváří agresivnější zrna s lepším samoostřícím účinkem.

Nejvýhodnější je pro broušení nerezu a vysoce legovaných ocelí a dalších extrémně tvrdých kovů. Je charakterizován velkou rychlostí broušení a především dlouhou životností. K tomu dopomáhá přídavná vrstva TOP SIZE, která snižuje teplotu při broušení, zvyšuje životnost a zejména námahu brusiče při broušení.

Dodáváme velikost: 125 a zrnitost 36.

 Přímým konkurentem fíbru XF 885 je fíbrový disk od firmy 3M Cubitron II. Oba fíbry jsou rozdílné svoji technologickou vyspělostí. Fíbr Cubitron II od 3M je specicický svým přesně tvarovaným keramickým zrnem, které mu předurčuje vysokovou výkonnost, ale i cenu. Keramický fíbr VSM XF 885 je tvořen novým keramickým zrnem a především chladící vrstvou TOP SIZE. Jak se vedou oba fíbry ukazuje následující test a jeho výsledky.