Keramické zrno - TECHNOLOGIE URČENÉ PRO EFEKTIVNÍ BROUŠENÍ

Vývoj brusných materiálů pokračuje neustále vpřed. V minulých letech byl postupně pro agresivní broušení nahrazen korund, zirconkorundem (ZA). Nyní nastupuje nová generace keramického zrna. Vyznačuje se rychlejším opracováním materiálů, vyšší životností a zejména nižší námahou obsluhy při broušení. Použitím nových typů lehkých uhlových brusek s nízkým příkonem a s delší životností se tak výtazně zvyšuje produktivita.

Revoluční novinkou je schopnost samoostření. Při opracování, broušení materiálu se brusné zrno neobrušuje , částečně se ulamuje, vznikají další ostré hrany a vzniká tím proces  samoostření. Tento proces vhodně doplňuje hustá struktura brusného zrna, která vytváří mikronové krystaly. Toto je nalepeno na velmi tvrdé, elastické podložce. Dokonale se tím kopíruje povrch materiálu při nízkém přítlaku brusiče.

         Vlastnosti brusných nástrojů používající keramické zrno.

                         1. vysoký výkon při broušení (rychleji brousí)

                         2. delší životnost

                         3. nižší náklady, vyšší produktivita

                         4. menší námaha a únava brusiče

                         5. nižší teplota při agresivním broušení

                         6. elastická, odolná, stabilní podložka keramických pláten

Keramické brusné zrno se neustále průběžně zdokonaluje. Změnou, zmenšením struktůry brusných keramických zrn se zlepšují brusné vlastnosti keramického zrna. Předností je zejména vylepšený samoostřící efekt tím, že se odlamují mnohem jemnější krystaly, které mají ostřejší a více odolné ostré hrany.  Vzniká rychlejší úběr, odbroušení materiálu, nižší teplota při broušení a delší životnost, oproti normálnímu keramickému zrnu.

 

                                                                                                                                                                                                                      

 

  

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.