Keramické plně zakřivené lamelové kotouče z obou stran.

Všichni výrobci zabývající se výrobou brusiva hledají cesty jak zdokonalit jednotlivé typy brusných nástrojů. Příkladem jsou zejména lamelové kotouče, které mají výhodu v řadě specifických možností jejich využití. Příkladem jsou možnosti lamelového kotouče brousit a dočišťovat těžko přístupná místa na obrobku.

Postupným vývojem byly vytvořeny dva základní typy lamelových kotoučů pro broušení koutových svarů a broušení těžko přístupných ploch. Jednoduchými, lehce ohnutými lamelkami v úhlu 90° se vyčlenily lamelové kotouče nazvané Curve Flap Disc které také nabízíme. Vyznačují se širokým použitím v malých a středních firmách a zejména v hobby dílnách při dočištování koutových svarů. Pro důkladné a rychlé broušení koutových svarů byly vyvinuty plně zakřivené lamelové kotouče Full Curved Flap Disc. jejich výhodou je plné zakřivení kotouče v úhlu 180°. Tímto zakřivením je docilováno plného využití při broušení a dočišťování koutových svarů a zejména využití pro broušení těžko přístupných ploch.

Vyznačují se použitím pouze počtem lamelek 58, které jsou široké 25mm z jedné strany a z druhé strany 15 mm a tím překrývají obě strany lamelového kotouče. Vytvořením speciálního překrytí z obou stran mají kotouče výhodu, že dokáží brousit nejen z čelní strany a vhodnou manipulací dokáže brousit z obou stran najednou, zejména v těžko přístupných místech.

Zahájení dodávek: říjen 2021.

Velikost 125 zr. 40 ve dvou provedeních keramické lamelky a lamelky z materialu Cubitron II.