Keramické lamelové kotouče agresivní úběr materiálu.

Keramické lamelové kotouče se vyznačují klidným, rychlým pravidelným broušením za nízkého přítlaku brusiče, nejlépe jsou použitelné na broušení nerezu a vysokopevnostních ocelí.

V naší nabídce lamelových kotoučů chyběl keramický lamelový kotouč, který bude primárně určen na broušení těžkých ocelových konstrukcí, bude mít velký úběr materiálu, agresivně brousit a bude lehce snášet nešetrné zacházení brusiče. 

Od 1.7.2018 máme v nabídce nový keramický lam. kotouč pod označením    CERAMIC   Aggressive grinding. 

Použité plátno na lamelky je tvořeno novým typem samoostřících zrn, které odolávají nešetrnému zacházení při broušení. Zdokonalená nově použitá chladící vrstva i při vyšší řezné, brusné rychlosti (agresivity při broušení) zajištuje nízkou teplotu broušení a tím zabezpečuje velký úběr materiálu po celou životnost lamelového kotouče.

Lamelový keramický kotouč  AGGRESSIVE GRINDING především rychle brousí, je konstruován na agresivní zacházení brusiče a docilování co největšího úběru materiálu po celou dobu životnosti. Použití především na ocel v těžkém strojírenství, při výrobě ocelových konstrukcí a brusných operací kde může nahradit i klasický brusný kotouč, zejména v rychlosti broušení. 

Vyrábíme a dodáváme pouze velikost 125 zrnitost 40. 

Speciální konstrukce lam. kotouče používající délku lamelek 20 mm vytváří vysokou výšku , která činí 11 mm. Kotouč již při mírném opotřebení je také vhodný pro broušení těžko přistupných míst a začišťování koutových svarů. Má tak universální použití. viz. foto.