Brusný keramický kotouč 2v1.

Keramický brusný kotouč Special Ceramic od výrobce Swaty Comet je společně s brusným kotoučem 3M Cubitron s přesně tvarovanými br. zrny nejvyšším standartem, který byl dosažen v produktivitě broušení klasickými brusnými kotouči.

Nový produkt vyvinutý firmou Swaty Comet ze Slovinska pod názvem Special Ceramic STEEL+INOX v sobě kombinuje nejnovější technologie, spočívající ve spojení mikrokrystalů keramických zrn s novým typem pojiva. Ve výsledku je to nejvyšší forma efektivního propojení neustále ostrých hran keramických brusných zrn, různé zrnitosti, tak aby brusný výkon kotouče byl vždy co nejvyšší.Brusič nemusí vyvíjet velký přítlak a tak dosahuje značné produktivity bez velké námahy. 

Efektivitu propojení brusných zrn ukazuje následující obrázek.Výsledkem nových technologických opatření je 3x větší výkonnost než mají nejlepší standartní kotouče s korundovým zrnem. Velká výkonnost, agresivita v úběru materiálu nemá vliv na životnost kotouče, která se plně vyrovná nejlepším kotoučům na trhu 3M Cubitron. Výhodou je však technologie 2v1, která zabezpečuje hladký brus, bez dalších návazných operací. Brusiči mohou brousit několik operací pouze s jedním kotoučem, včetně odjehlování, nebo  začišťování svarů.  Keramický brusný kotouč má vysokou rychlost broušení, dosahuje vysoké uspory v čase broušení a tím i vysokou produktivitu práce. 

Vysoká cena brusného kotouče, plně odráží výhody, která má brusič s tímto kotoučem při rozmanitém broušení.

Dodáváme velikosti: 125x7, 150x7 a 180x7.

Výkonnost keramického brusného kotouče dokumentuje následující obrázek: 

Nezanedbatelnou výhodou je použití opotřebovaného kotouče velikosti 150x7 ještě pro broušení s bruskou o velikosti kotouče 125 mm. Opotřebení a velikost kotouče dokumentuje nasledující foto.