Brusný kot. BOEWULF

Beowulf je vyvinutá nová technologie brusných kotoučů světovou čínskou firmou Pegatex. Cílem vývoje bylo nabídnout za nízké náklady br. kotouče, které brousí rychle, čistě a bez rýh a snižují náklady broušení na minimum.

Technologie výroby použitá v nové generaci brusných kotoučů rozšířila používanou technologie 2 v jednom ještě o jednu speciální voštinovou vrstvu, která se vyznačuje dobrým odvodem odbroušených zrn a tím zlepšuje využití prostřední zirconové vrstvy, aby mohla lépe a rychleji odbrušovat nový materiál z obrobku. Na prostřední zirconovou vrstvu o zrnitost 24, navazuje ještě třetí vnější vrstva , tvořená korundovým zrnem o zrnitosti 46 a vytváří čistý brus bez dalšího opracovaní a možnosti použití obrobku např. ke stříkání barvou nebo dalších úprav.

Výhody této nové technologie se projevují v klidném a vyrovnaném broušení bez kmitání a vibrací, malé námaze brusiče při broušení i s br. kotouči o síle 8mm, dostatečné životnosti a především v rychlosti broušení, která splňuje nejpřisnější nová kriteria požadaovaná na moderní broušení.

Dodáváme ve velikosti: 150x8x22,2 a 180x8x22,2.

Technologie výroby tří vrstev:Třetí  vrstva  napomáhá proudění vzduchu a odvodu odbroušeného materiálu a snižuje teplotu při broušení.