Brusné kotouče

Brusné kotouče o síle 5, 6,5 a 7 mm jsou využívány pro velkou účinnost, životnost a rychlost broušení.

Podle jejich vlastností je na provozech, dílnách, kde je používají, dělí na měkké a tvrdé. Měkké brusné kotouče se používají na broušení svarů, pracuje se s nimi lehce. Pro jejich zdokonalení se používají nové technologie. jednou z nich jsou kotouče označené 2v1. Konstrukcí se jedná o dvě rozdílné ztnitosti. Vnější (40,46) a vnitřní (24) poloviny kotouče. Vnitřní hrubá zrnitost dobře brousí, vnější jemná zrnitost odstraňuje hrubé rýhy z broušeného místa. Naše firma je nabízí pod značkou LG abrasiv PREMIUM. 

               

Nejpouživanější jsou hospodárné tvrdé kotouče, vyžadují větší přítlak při broušení, snaší hrubé zacházení a zejména mají dlouhou životnost. Vhodné jsou k broušení hran, robustních svarů a ostrých hran. Nabízíme je pod značkou K-PRIX.

Vysoce výkonné jsou však technologie, které využívají novou kvalitu brusných zrn. Klasické korundové jsou nahrazeny zirkonovými zrny, nebo zrny keramizovanými. Životnost a brusný úběr  je o více jak 100% lepší. LG abrasiv zahájí jejich prodej během I.pol.2016 pod značkou Strong Power (Speciál).

Nejmodernější jsou však technologie, které odstraňují rozdíly mezi měkkými a tvrdými kotouči. Mají 2x delší životnost než klasické brusné kotouče. Jsou uvedeny v části Nové technologie . Dodávky zahájíme ve II.pololetí 2016.

 

      Letáky brusné kotouče.               

Kontaktní formulář

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.